Świeca Niepodległości

W niedzielę 4  listopada, pod chórem będą rozprowadzone cegiełki w postaci repliki Świecy Niepodległości. Zachęcamy, aby 11 listopada w naszych domach zapłonęła Świeca Niepodległości i stała się zachętą do modlitwy za naszą ojczyznę. Do świec jest dołączony Akt Dziękczynienia Polski.
Osoby, które zechcą otrzymać miniaturę Świecy Niepodległości, będą mogły przy tej okazji wesprzeć kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej, a także złożyć intencje dziękczynne na Msze Święte za Ojczyznę odprawiane 11 listopada o godz. 9.00 i 12.00.
W powstającym Sanktuarium Opatrzności Bożej znalazł swoje miejsce niezwykły symbol niepodległości Polski - świeca ofiarowana Warszawie przez Piusa IX w 1867 roku z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. W 1920 roku kardynał Edmund Dalbor wraz z arcybiskupem metropolitą warszawskim kardynałem Aleksandrem Kakowskim przywieźli świecę z Watykanu do archikatedry warszawskiej, gdzie podczas uroczystej Eucharystii zapalił ją marszałek Sejmu ustawodawczego Wojciech Trąmpczyński na znak tego, że Ojczyzna nasza wolność odzyskała. Po raz pierwszy, po blisko 100 latach, 3 czerwca 2018 r. w XI Święto Dziękczynienia, świeca została zapalona w Świątyni Opatrzności Bożej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę w obecności Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka i Metropolity Warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza - na znak wolności i niepodległości Polski. Prezydent dokona tego powtórnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.