Funkcjonowanie parafii

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, zgodnie z rozporządzeniami władz państwowych, informujemy, że:

1.    Msze św. będą odprawiane bez udziału ludu Bożego, wyjąwszy maksymalnie 5 osób, które zamówiły intencje.

2.    Począwszy od Niedzieli Palmowej 5 kwietnia aż do odwołania, w każdą niedzielę będzie udzielana komunia św. w kościele parafialnym poza Mszą św. od godziny 15.00 do 18.00, pamiętając, że jednocześnie wtedy może przebywać w kościele tylko 5 osób.

3.    Komunia święta będzie zanoszona chorym dopiero po zakończeniu pandemii, wyjątkiem jest wezwanie kapłana w niebezpieczeństwie śmierci.

4.    Od poniedziałku 30 marca do Wielkiej Środy włącznie organizujemy tzw. Dziedziniec miłosierdzia, czyli sprawowanie sakramentu pokuty od godziny 9.00 do 11.00 i od godziny 15.00 do 17.00 na dziedzińcu przed kościołem parafialnym. W Wielki Czwartek Dziedziniec miłosierdzia będzie tylko rano w godzinach 9.00 do 11.00. Po spowiedzi będzie możliwość przyjęcia Pana Jezusa w komunii św.
Spowiedź w Kątach w poniedziałek, środę i w piątek od godziny 17.00.
Tych, którzy nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty, prosimy o dokonanie żalu doskonałego, który gładzi również grzechy ciężkie. W tej sytuacji wymagany jest szczery żal za grzechy, pragnienie poprawy i postanowienie skorzystania z sakramentu spowiedzi wtedy, gdy będzie to możliwe. Prosimy o zapoznanie się na parafialnej stronie internetowej z wyjaśnieniami, czym jest akt żalu doskonałego i skorzystanie z zamieszczonego tam tekstu modlitwy. Na spowiedź można umawiać się telefonicznie dzwoniąc pod numery:
Ks. Waldemar 880001332
Ks. Paweł 503937927
Ks. Krzysztof 694738015
Ks. Proboszcz 511939239 

5.    Triduum Paschalne odbywać się będzie tylko w kościele parafialnym i na Mariankach bez udziału ludu Bożego.
W Wielki Czwartek o godzinie 18.00, w Wielki Piątek o godzinie 19.00 i w Wigilię Paschalną w sobotę wieczorem o godzinie 20.00.
Czynimy starania, aby umożliwić udział wiernych w obchodach Triduum Paschalnego za pomocą transmisji internetowej.

Przewidujemy transmisję Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godzinie 15.00.
Odpowiednie informacje będą zamieszczone na stronie parafialnej i na parafialnym facebooku.

6.    Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godziny 9.00 do 17.00, również za pośrednictwem internetu.

7.    W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświecenia pokarmów.
W czasie wielkanocnego śniadania pobłogosławienia pokarmów dokonamy sami w swoich domach, np. ojciec rodziny odmówi modlitwę, której tekst jest zamieszczony na naszej stronie internetowej lub będzie do pobrania od Niedzieli Palmowej w przedsionku kościoła.

8.    Pogrzeby odbywają się w kościele parafialnym, Msza św. bez trumny z udziałem tylko 5 osób najbliższych z rodziny. Ostatnie pożegnanie osoby zmarłej z udziałem księdza odbywa się na cmentarzu parafialnym, z zachowaniem bezpiecznych odległości.

9.    Wydawanie świątecznych paczek przez Caritas parafialną odbędzie się w dniach 1, 2  i 3 kwietnia od godziny 9.00. Poza tym Caritas parafialna będzie nieczynna aż do odwołania. 

10.    Termin pierwszej komunii świętej przewidujemy na 20 czerwca w ustalonych godzinach i grupach. W Kątach komunia św. planowana jest na 21 czerwca. Rodziców, którym te dni nie odpowiadałby informujemy, że istnieje możliwość umówienia się z ks. proboszczem drogą telefoniczną na termin indywidualny. 

11.    Co do ewentualnej zmiany terminu przyjęcia sakramentu bierzmowania, przewidywanego na 18 maja będziemy informować w terminie późniejszym.

Wszystkim Parafianom na ten trudny czas z serca błogosławię i powierzam wszystkich Naszej Patronce Matce Bożej Pocieszenia i św. Stanisławowi Papczyńskiemu Patronowi Góry Kalwarii.

Komentarze