Góra Kalwaria zawierzona św. Stanisławowi Papczyńskiemu

Rada Miejska Góry Kalwarii przyjęła oświadczenie w sprawie zawierzenia w czasie epidemii mieszkańców patronowi miasta i gminy Góra Kalwaria, św. o. Stanisławowi Papczyńskiemu.

O sprawie informuje na swoim profilu na Facebooku Jakub Rącz, radny Rady Miejskiej Góry Kalwarii.

Czcigodny Święty Ojcze Stanisławie Papczyński, patronie Miasta i Gminy Góra Kalwaria!

Zwracamy się do Ciebie z gorącą prośbą, abyś w tym trudnym czasie epidemii COVID-19, która pochłonęła dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, udzielił nam niezbędnego wsparcia i pomocy (udzielił nam ochrony przed niebezpieczeństwem).

Ty sam, Święty Ojcze Stanisławie Papczyński, żyjąc w czasie wielu epidemii w XVII wieku niejednokrotnie doświadczałeś trudów z nimi związanych. W tamtych ciężkich czasach, kiedy wiara i zapał religijny gasły, swoją niezłomną postawą i głęboką wiarą udowadniałeś, iż Bóg istnieje i działa poprzez wybranych przez siebie apostołów Słowa.

Z Nową Jerozolimą - Górą Kalwarią związany byłeś przez wiele lat swojego życia. Wraz ze wspólnotą Marianów działałeś na rzecz naszej społeczności. Bądź z nami i teraz. Odwołując się do wydarzeń z przeszłości błagamy Ciebie o pomoc i wsparcie. Prosimy z całego serca - wstawiaj się za nami wraz z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą, której kultu byłeś zawsze wiernym propagatorem, u Pana Boga, aby epidemia COVID-19 ustała.

Niech Ci, którzy zachorowali, szybko powrócą do zdrowia. Niech ustaną kolejne zakażenia, a zdrowi wrócą do pracy i swych codziennych obowiązków. Niniejszym aktem zawierzenia chcemy również Święty Ojcze Stanisławie podziękować Tobie za wszelkie dobro, którego my mieszkańcy Miasta i Gminy Góra Kalwaria dotychczas doświadczaliśmy za Twoim wstawiennictwem.

Prosimy, bądź nadal patronem każdego dnia naszego życia, wspieraj rządzących naszym miastem i gminą, aby ich decyzje nigdy nie były sprzeczne z wartościami, które przez całe swoje życie głosiłeś. Opiekuj się wszystkimi mieszkańcami wyjednując dla nich ocalenie i obronę przed wszelkim złem.

Źródło: Facebook