Mariańska Pielgrzymka do Częstochowy

Ten zwycięża, kto miłuje” – Stefan kard. Wyszyński
Witajcie Drodzy Pielgrzymi 10 BIAŁEJ !!!
Chciałby przekazać Wam kilka informacji na temat tegorocznej pielgrzymki.
  1. Jak już zapewne słyszeliście, w tym roku 309. WPP będzie w odmiennej formie - mianowicie idą tylko księża przewodnicy poszczególnych grup, o czym informuje Przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej – o. Krzysztof Wendlik OSPPE (https://www.facebook.com/wpppaulini/videos/277770326733015/).
  1. Pragnę w tegoroczną drogę do Maryi zabrać duchowo Was wszystkich i Wasze intencje, z którymi Wy byście szli. Umieszczę je w moim podręcznym plecaku i będę je niósł przez całą drogę, aż przed Cudowny Obraz Częstochowskiej Pani. Każdego dnia będę Bogu odczytywał na głos część złożonych intencji, prosząc Maryję o wstawiennictwo.
Intencje można składać do poniedziałku 03.08:
  1. Zapraszam Cię także do podjęcia się uczestnictwa jako Duchowy Pielgrzym. Każdy uczestnik otrzyma pocztą książeczkę pielgrzyma oraz znaczek i coś dodatkowego od 10 Białej ��. Zapisy on-line (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfl4GABttp4xuNe0ztR79GYDisvbNoG0vHP45iPWGwok1FiFg/viewform) do soboty 01.08.
  1. Będę się z Wami dzielił na bieżąco doświadczeniami w poszczególnych dni na facebook`u – 10 Biała WPP (https://www.facebook.com/10bialaWPP/). Zachęcam też do oglądania profilu – Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej WPP Ojcowie Paulini (https://www.facebook.com/wpppaulini/).
  1. Chciałem się też z Wami podzielić kilkoma sprawami organizacyjnymi:
  • w tym zakupiliśmy na potrzeby naszej wspólnoty nowe głośniki i uzupełniliśmy sprzęt muzyczny;
  • utworzono także Pielgrzymkowy Fundusz im. śp. Zygmunta Chodźko-Zajko celem pomocy w przygotowaniach wobec pielgrzymów będącym w trudnej sytuacji materialnej.
  • podobnie jak w roku ubiegłym zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe we wrześniu oraz na spotkanie świąteczne w styczniu, być może uda nam się zorganizować całonocne czuwanie dla naszej grupy przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Pani w okolicach marca.
  • w razie jakichkolwiek pytań, spraw podaję numer telefonu: 694-738-015.
Kończąc przesyłam Wam gorące pozdrowienia i życzenia dobrego duchowego przeżycia wakacji. A ku refleksji i wspomnieniu ubiegłorocznego pielgrzymowania, przesyłam moment wejścia na Jasną Górę��: https://www.facebook.com/wpppaulini/videos/377692166249916/ (od 14 minuty).
W drodze do Maryi niech nas wspiera Sługa Boży Stefan kard. Wyszyński, który zawierzył Maryi i otrzymał przez Jej wstawiennictwo wiele pomocy w prowadzeniu Kościoła w naszej Ojczyźnie w trudnych czasach.
Z pozdrowieniem w Panu
ks. Krzysiek stapor mic