Ogłoszenia parafialne

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
11 listopada 2018 r.


1. Dzisiaj szczególnie dziękujemy Opatrzności Bożej za dar wolności dla naszej Ojczyzny. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za Niepodległą Polskę. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 13.00. Następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.  Od 10.00 do 15.00 przy ul. 3 Maja będzie można oglądać wystawę zabytkowych pojazdów. O godzinie 15.00 odbędzie się koncert „Dla Niepodległej” na Rynku.

2. W związku z obchodami 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się w naszym mieście biegi niepodległościowe. Zapraszamy do uczestnictwa i informujemy, że w związku z tym w niedzielę od 9.00 do 13.00 będą zamknięte ulice: ks. Sajny, Białka, Dominikańska przy skwerze, 3 Maja, Piłsudskiego od Ratuszowej do ks. Sajny, Ratuszowa, Lipkowska. Prosimy o parkowanie samochodów przy ulicach: Wierzbowskiego i Strażackiej.

3. Zgodnie z decyzją Ojca św. Franciszka w niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu jesteśmy zaproszeni by w szczególny sposób dostrzec potrzeby duchowe i materialne osób ubogich, które żyją czasem obok nas. W związku z tym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na parafialną Caritas.

4. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki. Msze św. gregoriańskie będą wtedy odprawiane za zmarłych poleconych w wypominkach.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na grudzień oraz Mały Gość Niedzielny z komiksem Skauci Niepodległej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz