Ogłoszenia


ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
31 maja 2020 r.

1.    Zgodnie z nowymi zarządzeniami informujemy, że w naszym kościele nie obowiązują już limity ilości osób uczestniczących w liturgii. Musimy w związku z tym pamiętać o obowiązku noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos.

2.    Dziś Porządek Mszy św. jest następujący: o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 18.00, 19.00. Nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce”. W Kątach Msze św. o godzinie 10.30, 11.30, 12.30. Natomiast od 7 czerwca wracamy do zwykłego porządku Mszy św., również „na Górce” i w Kątach, a dodatkowo jedynie w niedzielę za tydzień będą jeszcze odprawione Msze św. w kościele parafialnym o godzinie 15.00 i 18.00, na które zostały przejęte intencje. 

3.    Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4.    Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane w niedziele o godzinie 18.30, zaś od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, zaś w soboty po Mszy św. o godzinie 8.00. W Kątach nabożeństwa czerwcowe w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, który jest jednocześnie świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla księży pracujących w naszej parafii. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę, aby dziękować Bogu za dar kapłaństwa, przez który otrzymujemy obfite łaski Boże. W piątek odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną, a na godzinę 16.30 zapraszamy dzieci na Msze św. dla nich, spowiedź od godziny 16.00. O 21.00 Droga Krzyżowa na Mariankach.

6.    W najbliższą sobotę zapraszamy na pielgrzymkę różańcową mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godzinie 7.00 w kościele parafialnym. Również w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

7.    W czwartek przypada 32 rocznica konsekracji biskupiej ks. kard. Kazimierza Nycza.

8.    W sobotę 6 czerwca wznawiamy przygotowanie do chrztu św. o godzinie 10.00 w kościele parafialnym.

9.    Z racji I niedzieli miesiąca za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic różańcowych, wyjątkowo nie będzie Godziny Świętej o 15.00.

10.    Przypominamy, że w niedzielę za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Wszystkich, którzy nie dopełnili jeszcze tego obowiązku zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

11.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają swoje ofiary na rzecz naszego kościoła za pomocą wpłat na konto lub osobiście. Pomoże nam to przetrwać trudny czas pandemii i spowodowanych przez nią ograniczeń.

12.    Z racji ograniczeń zgromadzeń publicznych na wolnym powietrzu odpust św. Antoniego odbędzie się 13 czerwca w kościele parafialnym, nie zaś w ogrodach parafialnych, będzie jednak możliwość nawiedzenia kościółka św. Antoniego. Homilie głosić będzie ks. Wojciech Rzepa.

13.    Wysłuchajmy skierowanego do nas słowa naszego Pasterza ks. kard. Kazimierza Nycza.

14.    W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Zdzisław Wichniewicz, Kazimierz Ranisz i Jan Mentryba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Komentarze