OgłoszeniaXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 września 2019 r.

1.    Dziś  na wszystkich Mszach św. homilie głosi ks. Alosza Miciński MIC z Kazachstanu, który dzieli się z nami troską duszpasterską o ten misyjny kraj i po Mszach św. zbiera ofiary na tamtejsze dzieła misyjne.

2.    Zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodzieży Mariańskiej do Skórca k. Siedlec w dniach 27 - 29 września. Szczegółowe  informacje na stronie internetowej parafii.

3.    W najbliższy czwartek 19 września o godzinie 19.00 w salach domu parafialnego rozpocznie się kurs przedmałżeński, który potrwa kilka tygodni.

4.    W związku z dynamicznym rozwojem ośrodka duszpasterskiego w Kątach i dodaniem tam drugiej Mszy św. w niedzielę o godzinie 12.00 dla rodzin z dziećmi, informujemy, że od dzisiejszej niedzieli Msza św. odprawiana o godzinie 13.00 w kościele „na Górce” zostaje przeniesiona do kościoła parafialnego na godzinę 13.00.  Zatem jedyną Mszą św. w kościele „na Górce” będzie Msza św. o godzinie 11.00 dla młodzieży. Przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione w kościele parafialnym.

5.    Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w Kątach są sprawowane o godzinie 10.30 i 12.00 dla rodzin z dziećmi.

6.    Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca  przygotowania do bierzmowania młodzieży szkolnej. Zapisy w kancelarii do 20.09.2019.

7.    Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy i Łodzi w dniach od 21 - 22. 09.2019. Program na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii. W związku z tym informujemy, że osoby, które zapisały się na pielgrzymkę, a mieszkają w Kątach, będą mogły wsiąść do podstawionego autokaru o godzinie 4.20 przy kaplicy w Katach. Potem autobus odjedzie do Góry Kalwarii pod kościół parafialny.

8.    W niedzielę za tydzień 22 września w Sanktuarium na Mariankach odbędą się uroczystości ku czci Bożej Opatrzności i św. Stanisława Papczyńskiego, którego 318 rocznica narodzin dla nieba przypada 17 września. W przyszłą niedzielę będziemy także świętować I rocznicę obrania św. Ojca Stanisława za Patrona Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 koncertem modlitewnym w wykonaniu Zespołu BENE a następnie ks. dr Jan Kosmowski MIC wygłosi krótką prelekcję na temat działania Bożej Opatrzności w historii Marianek i Góry Kalwarii. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. prał. Jerzy Owsianka, były proboszcz z Ełku, świadek dwóch cudów do beatyfikacji i kanonizacji św. Stanisława. Po Mszy św. zapraszamy na grochówkę i wypieki z Galerii Wypieków Lubaszka.

9.    W związku z uroczystościami na Mariankach w niedzielę za tydzień nie będzie w kościele „na Górce” Mszy św. o godzinie 11.00 oraz Mszy św. w kościele parafialnym o godzinie 11.30.

10.    Z radością informujemy, że ukazał się album o historii Marianek pt. „Wieczernik na Mazowszu” autorstwa ks. dr Jana Kosmowskiego MIC, wieloletniego kustosza Wieczernika. Album, który zawiera opis wielu nieznanych do tej pory faktów z historii Marianek, a także wiele archiwalnych zdjęć można nabyć na Mariankach. Jeśli natomiast ktoś chciałby otrzymać osobistą dedykację Autora, to ks. Kosmowski, będzie podpisywał książki na Mariankach za tydzień po Mszy świętej o godz. 12.00.

11.    W sobotę 21 września o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach będzie sprawowana Msza św. i specjalne błogosławieństwo matek i ojców oczekujących narodzin dziecka.

12.    Burmistrz miasta i Gminy, Przedszkole Samorządowe i Ośrodek Kultury oraz fundacja „ Dzieciom zdążyć z Pomocą” organizują koncert charytatywny dla  Zuzi - chorej na rzadką, nieuleczalną chorobę. Koncert odbędzie się w sobotę 21. 09. o godzinie 14.00.  w Ośrodku Kultury przy ulicy Białka.

13.    W najbliższy piątek , 20.09. o godzinie 17.00 w Ratuszu Miejskim odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące pomysłu wprowadzenia w naszej Gminie „Samorządowej Karty Praw Rodziny”. Karta stoi na straży niezbywalnych praw każdej rodziny, chroniąc ją przed atakami wrogich ideologii. Spotkanie poprowadzą eksperci z Instytutu Ordo Iuris.

14.      W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Alicja Fijałkowska, śp. Genowefa Krawczyk, śp. Andrzej Wicha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


Komentarze