Ogłoszenia


1. Przewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki przypomina wszystkim uczestniczącym w obrzędach liturgicznych w kościele, aby stosowali się do zaleceń władz państwowych i zakładali maseczki zakrywające usta i nos. Wszystkim, którzy w naszej parafii troszczą się o zdrowie swoje i innych przestrzegając tego zalecenia serdecznie dziękujemy za troskę o wspólne dobro.

2. W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godzinie 18.00.

3. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 100 rocznica Bitwy Warszawskiej. Porządek Mszy św. niedzielny, po każdej Eucharystii poświęcimy wianki. Tego dnia o godzinie 10.00 odprawimy Mszę św. za Ojczyznę, a po niej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

4. W niedzielę za tydzień w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiorka do puszek na pomoc Libanowi, doświadczonemu zeszłotygodniową katastrofą w Bejrucie.

5. Zapraszamy do wspierania renowacji sarkofagu biskupa Stefana Wierzbowskiego. Wszelkie informacje wraz z numerem konta znajdują się na stronie parafii. Dziękujemy tym, którzy już złożyli swoje ofiary. W tym tygodniu wpłynęło 1050 zł.

6. Decyzją władz Zgromadzenia z dniem 24 sierpnia w naszej parafii kończą swą posługę duszpasterską – ks. Proboszcz Andrzej Jerominek MIC, aby podjąć obowiązki proboszcza w parafii na Cyrhli w Zakopanem; ks. Rafał Gniazdowski MIC, który podejmie posługę prefekta w Wyższym Mariańskim Seminarium Duchownym w Lublinie; ks. Paweł Skonieczny MIC, który obejmie urząd przełożonego w Domu Zakonnym w Skórcu; ks. Krzysztof Stąpor MIC, który podejmie posługę kapelana w Hospicjum na warszawskiej Pradze. Pożegnanie odchodzących księży odbędzie się 23 sierpnia na Mszy św. o godzinie 13.00. Jednocześnie informujemy, że w naszej parafii posługę proboszcza obejmie dotychczasowy wikariusz, ks. Waldemar Kowalski MIC, a urząd przełożonego Domu Zakonnego obejmie ks. Andrzej Kondraciuk MIC kapelan Domu Pomocy Społecznej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Śp. Regina Maliszewska, Barbara Szostak i Janusz Grochocki. Wieczny odpoczynek… 
 


Komentarze