OgłoszeniaII NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019 r.


1.    Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i solidarności w łączności z misjonarzami, który obchodzimy pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. W związku z tym w ramach dzieła pomocy Ad Gentes w niedzielę za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek.

2.    Od jutra do środy będą głoszone przez ks. Rafała Krauze MIC i Wspólnotę Ewangelizacyjną rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, którą serdecznie zachęcamy do odnowienia i pogłębienia swojej przyjaźni z Panem Jezusem.

3.    Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w kościele parafialnym będą trwały od 31 marca do 3 kwietnia.

4.    Rekolekcje wielkopostne na Mariankach odbędą się w dniach 7-10 kwietnia. 

5.    W tym tygodniu zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Wspólnotę Neokatechumenalną od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.

6.    We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.

7.    W ramach jałmużny wielkopostnej, podobnie, jak w latach ubiegłych, organizujemy akcję przygotowywania paczek dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci, wiekiem i odpowiednim numerem. Razem z kartką można będzie składać tam paczki do 10 kwietnia.

8.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: 

W piątki na Drogę Krzyżową: o 16.30 dla dzieci, o 18.30 dla dorosłych, o 19.00 w kościele „na Górce" dla młodzieży. W Kątach po Mszy św. o godzinie 18.00
W niedziele na Gorzkie Żale o godzinie 18.30 do kościoła parafialnego a do kaplicy w Kątach o godzinie 11.00.

9.    Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, który odbędzie się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej w dniu 13 kwietnia. W programie m. in. dobra muzyka i świadectwa nawróceń młodych ludzi. Zgłoszenia w naszej zakrystii do końca marca. Koszt wyjazdu 20 zł.

10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na kwiecień, książka „Droga Krzyżowa ze św. Stanisławem Papczyńskim” oraz karty świąteczne.

Komentarze