Pierwszosobotnia Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn

 W pierwszą sobotę miesiąca 6 lipca zapraszamy na pieszą różańcową pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która wyruszy z kościoła parafialnego. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00.

Również w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

Pierwszosobotnia Pielgrzymka Różańcowa Mężczyzn to oddolna inicjatywa świeckich związanych ze św. Stanisławem Papczyńskim i  Mariankami. Pielgrzymowanie mężczyzn rozpoczęło się tutaj w 2010 roku, początkowo przy okazji świąt maryjnych oraz w październiku i maju, ostatecznie od 6 lat przekształciło się w stałą inicjatywę wspomagającą Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca na Mariankach. Mężczyźni przemierzają Górę Kalwarię z różańcami w dłoniach w intencjach wynagradzających grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi a także w intencji rodzin i naszej Ojczyzny. Zbiórka na pielgrzymkę ma tradycyjnie miejsce o 7.00 rano w pierwszą sobotę miesiąca pod figurką NMP na dziedzińcu kościoła parafialnego, gdzie rozważana jest pierwsza tajemnica, kolejne odpowiednio – przy Kościele na Górce, przy kapliczce przy Vivo, na rogu Mariańskiej i Armii Krajowej, gdzie gospodarze posesji wystawiają w ogrodzie figurkę zakupiona przez uczestników pielgrzymki i na ulicy Polnej. Zakończenie Różańca Mężczyzn następuje w Sanktuarium na Mariankach,  gdzie uczestnicy otrzymują błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. lub św. o. Papczyńskiego.

Komentarze