Wyjazd do kina na film pt. ”Miłość i Miłosierdzie”


Dnia 30 marca o godz. 12.00 organizujemy wyjazd do kina na film pt. ”Miłość i Miłosierdzie”. Koszt 25 zł. Zgłoszenia u siostry Elżbiety lub pod numerem telefonu 516062438.

„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.

Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny w znanej nam dziś formie kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim.


Reżyser Michał Kondrat zwrócił uwagę na znaczenie objawień Jezusa Miłosiernego w planie zbawienia ludzkości. – Jego miłość i miłosierdzie obecne są od stworzenia świata i cały czas towarzyszą człowiekowi. Jezus objawił się Faustynie, żeby nam o tym miłosierdziu Boga przypomnieć – mówił po pokazie filmu dla mediów.

„Cieszę się, że ten film pojawia się właśnie teraz. Żyjemy w czasach, gdy dużo jest hejtu, mowy nienawiści, oceniania siebie nawzajem Jedyne, na czym powinniśmy się skupić to miłość i miłosierdzie; dzielić się nimi z innymi. Taki właśnie był cel tego filmu – wyjaśniał Michał Kondrat.

Odtwórczyni głównej roli Kamila Kamińska wyznaje z kolei, że przygotowując się do roli jakiś czas spędziła z siostrami z warszawskiego domu, w którym mieszkała Faustyna Kowalska. – Chciałam poznać życie zakonne i to się udało. Od sióstr biła totalna radość, a zarazem mogłam doświadczyć zakonnej kontemplacji ciszy – mówiła aktorka. Dodała, że współpracowała także z pracującymi na planie ekspertami od życiorysu siostry Faustyny i znawcami „Dzienniczka”.

Maciej Małysa, odtwórca roli ks. Michała Sopoćki podkreślił natomiast, że zarówno „Dzienniczek”, jak i korespondencja między s. Faustyną a ks. Michałem Sopoćką, były dla niego nie tylko materiałem do przygotowania roli, ale stały się codzienną, wzbogacającą ducha lekturą.

Film zrealizowany jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. W kwietniu i maju będzie miał premiery w dziewięciu europejskich krajach. We wrześniu dokument będzie można obejrzeć również w Stanach Zjednoczonych i Filipinach. Opowieść o miłosierdziu zagości również w Korei Południowej.
https://stacja7.pl/z-kraju/milosc-i-milosierdzie-nowy-film-o-sw-faustynie-wchodzi-do-kin/