Ogłoszenia23 czerwca 2019 r

1.     Dziś odbędzie się  na Mariankach o 18.00 prezentacja książki „Stanisław Papczyński. Apostoł dobrej Polski” oraz spotkanie z  jej autorem panem senatorem Czesławem Ryszką. Spotkanie poprowadzi pan Tomasz Królak z Katolickiej Agencji Informacyjnej. W czasie spotkania będzie można uzyskać dedykację od autora książki. Serdecznie zapraszamy do udziału  a także do lektury. Książka jest do nabycia w kiosku parafialnym.

2.    W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i procesję z Najświętszym Sakramentem. W najbliższy czwartek zakończenia Oktawy na Mariankach. O 18.30  odbędzie się Nabożeństwo Czerwcowe po nim Msza św. o godzinie 19.00 zakończona procesją eucharystyczną.

3.    Jutro w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W czasie Mszy św. będzie zbierana taca na tak zwane świętopietrze, czyli utrzymanie dzieł Stolicy Apostolskiej.

4.    Chcielibyśmy poinformować wszystkich parafian, że od 1 lipca przez całe wakacje aż do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św.  w dni powszednie o godzinie 8.00. Jedynie tylko w każdy wtorek o godzinie 8.00 będzie odprawiana Msza św.  ku czci św. Antoniego w ogrodach parafialnych. Ponadto idąc za wytycznymi powizytacyjnymi ks. Kardynała Kazimierza Nycza i w porozumieniu z panią Dyrektor DPS-u ogłaszamy zmiany w celebrowaniu Mszy świętych w Domu Opieki Społecznej od 1 września. Msze święte w niedzielę w DPS-sie będą odprawiane już w sobotę o godzinie 17.30 i w niedzielę o godzinie 9.30. Nie będzie więc tam Mszy św. o godzinie 7.00. Ze względu na rozwijający się dynamicznie ośrodek duszpasterski w Kątach, w zgodzie ze wskazaniami ks. Kardynała Msze św. niedzielne w kościele w Kątach od 1 września będą odprawiane o godzinie 10.30 i o godzinie 12.00.

5.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień. Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i książka „Stanisław Papczyński Apostoł Dobrej Polski.

Komentarze