Ogłoszenia

  

   

 OGŁOSZENIA
III Niedziela Zwykła

24 stycznia 2021 r.

 

 

1.      Dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z Chorwacją. W związku z tym w kościołach na terenie Archidiecezji Warszawskiej po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

2.   Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka w 2019 roku. Z tej okazji szczególnie zachęcamy do przeczytania choćby małego fragmentu Pisma św.

3. W najbliższą środę 27 stycznia przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza Odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i Założyciela Sióstr Eucharystek.

4.   Przypominamy, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia ubiegłego roku i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska w specjalnym komunikacie podała, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych odpustów. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

  1.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Andrzej Kowalski l. 73, Jerzy Ołtarzewski l. 67, Irena Lubomirska l. 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...