Ogłoszenia


NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
24 maja 2020 r.


1.    Dziś o godzinie 12.00 uroczystościom ku czci św. Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Z powodu pandemii Msza św. będzie sprawowana wewnątrz Wieczernika, do którego może wejść tylko 20 osób oraz będzie transmitowana przez Internet.
2.    Zgodnie ze znowelizowanymi zarządzeniami informujemy, że w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 42 osoby. Prosimy o pamiętanie o zachowaniu bezpiecznych odstępów i o obowiązku noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos. Uczestnicy liturgii siadają w ławkach tylko w oznaczonych miejscach.
3.    Porządek Mszy św. niedzielnych jest następujący: o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 18.00, 19.00. Nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce”. W Kątach Msze św. o godzinie 10.30, 11.30, 12.30. Natomiast od 7 czerwca nie będzie niedzielnej Mszy św. o godzinie 18.00.
4.    Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedziele o godzinie 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W Kątach nabożeństwa majowe w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.
5.    W czwartek 28 maja przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
6.    Informujemy, że sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszym kościele przez ks. bpa Rafała Markowskiego w sobotę 30 maja w dwóch grupach o godzinie 10.00 i 12.00. We Mszy św. z racji ograniczeń mogą wziąć udział tylko kandydaci do bierzmowania i służba liturgiczna. Krewni i przyjaciele są proszeni o pozostanie w domach.
7.    Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i tym samym koniec okresu wielkanocnego w liturgii.
8.    W sobotę 6 czerwca wznawiamy przygotowanie do chrztu św. o godzinie 10.00 w kościele parafialnym.
9.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają swoje ofiary na rzecz naszego kościoła za pomocą wpłat na konto lub osobiście. Pomoże nam to przetrwać trudny czas pandemii i spowodowanych przez nią ograniczeń.
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Oremus na czerwiec.
11.    W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Marianna Wanda Balicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Komentarze

 1. Jako parafianka ,bardzo dziękuję za troskę i modlitwę która płynie od naszych Księży Marianów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako parafianka z wyboru bardzo dziękuję w imieniu mojej rodziny za Dziedziniec Miłosierdzia. Jesteście wspaniali! Będę się modlić za Wasze zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Dziekuję za najnowsze ogłoszenia parafialne. Będziemy jednoczyć się duchowo w nabożeństwach sprawowanych przez kapłanów W Górze Kalwarii. Najpierw na Mariankach, teraz w kosciele parafialnym
   Chociaż będziemy nadal oddzieleni, to dzięki mozliwości zdalnego łączenia się możemy sklejać popękane więzi między nami a naszymi, kapłanami, leczyć zranienia zakazami wchodzenia do kościołów, brakiem mozliwości uczestniczenia we Mszy Świetej nawet w niedziele.

   Usuń
  2. Bardzo serdecznie dziękuje księdzu Prposzczowi za troske duchową dla swoich parafian. Niech Bóg Wam błogosławi i Maryja wyprasza wiele noeych powołań.Bóg zapac

   Usuń
 3. Bardzo dziękuję księdzu Krzysztofowi za możliwość skorzystanie ze spowiedzi i komunii świętej. Bóg zapłać.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza