Przygotowanie do I KomuniiSakrament I. Komunii Świętej udzielany jest dzieciom, które zostały ochrzczone i uczęszczają do 3. klasy szkoły podstawowej. Przygotowanie odbywa się w ramach katechizacji szkolnej oraz parafialnej prowadzonej przez duszpasterza dzieci i rodzin.

Informacje:

1. Pierwsza spowiedź św. odbędzie się
w czwartek 9 maja o godz. 16.30.

2. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 11.00. 


3. Warunki dopuszczenia dziecka do I Komunii św. :

• Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
Dzieci i ich rodzice są zobowiązani do udziału w niedzielnych Mszach św. o godz. 13.00 w kościele „na Górce” (wyjątkowo – na dowolnej niedzielnej Mszy św.). Dzieci po Mszy św. przychodzą po wpis do indeksu od księdza lub Pani katechetki.


• Udział w nabożeństwach:
– w październiku, nabożeństwo różańcowe, raz w tygodniu, we wtorek lub w czwartek o godz. 16.30,
–  w piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. 


• Udział w adwentowych i wielkopostnych rekolekcjach dla dzieci

• Uczestnictwo w lekcjach religii i zaliczanie znajomości pacierza według dat wyznaczonych przez panie katechetki (daty na końcu podręcznika religii). 


• Dwie katechezy dla rodziców z ks. Proboszczem.
Pierwsze spotkanie 29 września 2018 r.  o godz. 10.00 w salach domu parafialnego.

Drugie spotkanie w lutym lub marcu (do uzgodnienia).

4. Świadectwo chrztu. Prosimy o dostarczenie aktu chrztu św. dziecka, które było ochrzczone poza parafią Niepokalanego Poczęcia w Górze Kalwarii, w terminie do końca stycznia. Jeśli dziecko nie jest ochrzczone, prosimy o niezwłoczny kontakt z ks. Proboszczem.

5. Stroje komunijne. Wszystkie dzieci mają jednakowe stroje do komunii św. Stroje szyje od wielu lat firma Bamax, ul Fortowa 17, Warszawa, bamax@bamax.pl, kom. 604 344 861.

6. Filmowanie i zdjęcia – fotograf do uzgodnienia. Pozostali mogą robić zdjęcia z miejsc tylko dla nich wyznaczonych.

7. Składka komunijna wynosi 150 zł i jest przeznaczona na: książeczkę do nabożeństwa, Pismo Święte Nowego Testamentu, srebrny łańcuszek, różaniec, pamiątkę I Komunii św., dekorację na uroczystość I Komunii św., sprzątanie kościoła i dar ołtarza. Wpłaty do Pani katechetki do końca stycznia 2019 roku.

Komentarze