Przygotowanie do I Komunii
Decyzją ks. Proboszcza uroczystości I Komunii św. zostały przeniesione na 20 czerwca 2020 r.  
Sakrament I. Komunii Świętej udzielany jest dzieciom, które zostały ochrzczone i uczęszczają do 3. klasy szkoły podstawowej. Przygotowanie odbywa się w ramach katechizacji szkolnej oraz parafialnej prowadzonej przez duszpasterza dzieci i rodzin.

Informacje:

1. Pierwsza spowiedź św. odbędzie się w środę 17 czerwca o godz. 16.30 (klasy A,B) i w czwartek 18 czerwca o godz. 16.30 (klasy C, D, E). 

2. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w sobotę 20 czerwca o godz. 10.00 (klasy C, D, E) i o godz. 12.00 (klasy A, B).

3. Warunki dopuszczenia dziecka do I Komunii św. :

• Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dzieci i ich rodzice są zobowiązani do udziału w niedzielnych Mszach św. ( i ile to możliwe, to prosimy być na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30 w kościele parafialnym). Dzieci po Mszy św. przychodzą po wpis do indeksu od księdza lub Pani katechetki.

• Udział w nabożeństwach:

– w październiku, nabożeństwo różańcowe, raz w tygodniu, we wtorek lub w czwartek o godz. 16.30,
–  w piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

• Udział w adwentowych i wielkopostnych rekolekcjach dla dzieci

• Uczestnictwo w lekcjach religii i zaliczanie znajomości pacierza według dat wyznaczonych przez panie katechetki (daty na końcu podręcznika religii).

• Dwie katechezy dla rodziców z ks. Proboszczem.

4. Świadectwo chrztu. Prosimy o dostarczenie aktu chrztu św. dziecka, które było ochrzczone poza parafią Niepokalanego Poczęcia w Górze Kalwarii, w terminie do końca stycznia. Jeśli dziecko nie jest ochrzczone, prosimy o niezwłoczny kontakt z ks. Proboszczem.

5. Stroje komunijne. Stroje szyje od wielu lat firma Bamax, ul Fortowa 17, Warszawa, bamax@bamax.pl, kom. 604 344 861. Jeśli ktoś ma pomysł na inną firmę, to będzie mógł zamówić własny strój, pod warunkiem, że strój będzie prosty i skromny. Należy unikać przesady, stroje komunijne nie mogą być rewią mody ani przypominać weselnych kreacji (mini suknie ślubne itd). Polecamy artykuł: Dla jednych kareta, dla innych limuzyna. Komunia jak wesele, i to nie takie małe.

6. Filmowanie i zdjęcia – fotograf wyznaczony przez ks. Proboszcza. Pozostali mogą robić zdjęcia z miejsc tylko dla nich wyznaczonych.

7. Składka komunijna wynosi 150 zł i jest przeznaczona na: 

Pismo Święte Nowego Testamentu,
książeczkę do nabożeństwa, 
srebrny łańcuszek,
różaniec,
pamiątkę I Komunii św.,
dekorację na uroczystość I Komunii św.,
sprzątanie kościoła i dar ołtarza.

Wpłaty do Pani katechetki do końca stycznia 2020 roku.

Komentarze